ANA SAYFA KURUMSAL ÜRÜNLER UYGULAMALAR REFERANSLAR BİLGİ BANKASI DOWNLOAD İLETİŞİM

ÜRÜNLER

Seramik Plakalı Radyant Isıtma

Seramik Işınımlı Isıtıcılar

Yenilikçi, ekonomik, hızlı ve sessiz

Seramik Işınımlı [yüksek yoğunluklu/plaka] kızılötesi ısıtıcının esasını, kurucumuz Günther Schwank tarafından keşfedilen eşsiz seramik plaka oluşturur. Kızılötesi enerji, gaz-hava karışımının her bir plakadaki 3,600 delikte temiz biçimde yanmasıyla üretilir. Bu sayede seramik plaka yüzeyi 950°C sıcaklığa kadar ısınır, “parlak” şekilde korlaşır ve kızılötesi ışınım yayar. Reflektörler, ışınımın yönünü değiştirerek oturma seviyesine doğru aşağı yönlendirerek istenilen konforlu sıcaklığa kadar ısıtma sağlar.

 

Schwank seramik ışınımlı kızılötesi ısıtıcıları, endüstriyel fabrikaların, depoların ve dağıtım merkezlerinin, atölyelerin ve servis garajlarının, uçak hangarlarının, spor tesislerinin ve camilerin-kiliselerin ısıtılması için kullanılır. Bunun yanı sıra açık hava avluları ve futbol stadyumlarının ısıtılmasına yönelik özel modeller de mevcuttur.

 

Schwank, seramik ışınımlı ısıtıcıları 3 farklı enerji verimliliği sınıfında geliştirmiştir:

 

 • Premium Modelimiz supraSchwank
 • Endüstriyel Standardı belirleyen primoSchwank
 • Giriş Modeli ecoSchwank

Schwank seramik ışınımlı kızılötesi ısıtıcılarının avantajları:

 

 • Fevkalade yüksek enerji verimliliği ve ekonomi, düşük CO2ve NOX
 • Tek tip ve konforlu radyant ısı
 • Çok kısa ısınma süreleri
 • Uzun ömür çevrimi ve yüksek konfor
 • Kısmi alanların ısıtılması ve farklı sıcaklarda ısıtma imkanı
 • Toz girdabı veya hava cereyanı olmaz
 • Neredeyse sessiz
 • Basit ve yerden tasarruf sağlayan kurulum
 • “Alman Malı” Kalitesi

 

Seramik Plakalı Işınım Isıtıcı Prensibi

Esin Kaynağı Güneş:

Prensibini, güneşten aldık. Kızılötesi dalgalar ve ısı ışınları, elektromanyetik dalgalar gibi neredeyse kayıpsız olarak havaya nüfuz eder. Bunlar fark edilmez ancak insanlar ve yüzeylerle temas ettikten sonra sıcaklık olarak hissedilir.

 

Schwank ısıtıcılar tam olarak şu prensibi izlemektedir:

 

Kızılötesi dalgalar, ısınmış seramik kiremitlerden çıkarak ısıtılması gereken alanlara aktarılır. Bu, seramik plakalı brülörde bulunan yaklaşık 3,500 geçiş pasajındaki homojen yanma yoluyla gerçekleşir. Bu şekilde üretilen radyant ısı veya kızılötesi enerji doğrudan cilt yüzeyi ile objelere ve zeminlere çarpar. Bu enerji, molekülleri harekete geçirir ve bu da daha sonra konforlu sıcaklık olarak hissedilir.

 

Radyant ısının doğrudan etkisinin yanı sıra dolaylı etkisi de mevcuttur. Makineler, teçhizat, zemin veya oturma seviyesindeki civar yüzeylerin hafif ısınması sayesinde ilave radyant ısı serbest kalarak konforlu bir sıcaklık sağlar ve dolayısıyla esenlik hissi verir.

 

Schwank parlak kızılötesi ısıtıcıları kullanılarak ısıtılan odalar ve boş alanlarda “hissedilen sıcaklık” her zaman gerçek hava sıcaklığının üstündedir”. Bu fiziksel korelasyon aşağıdaki basit formülle açıklanabilir:

 

 

tambient = Ortam sıcaklığı

tair       = Hava sıcaklığı

tradiant  = Radyant sıcaklık

 

Sunulan radyant ısı sıcaklığından dolayı hava hacminin tamamen ısıtılması gerekmez. Bu, açıkça değerli enerjiden tasarruf edilmesini sağlar. Düşük hava sıcaklığı ayrıca içerisinin ve dışarısının sıcaklığı arasındaki farkları da azaltarak ısı aktarımı kayıplarını da aynı oranda keser. Bundan da anlaşılacağı üzere yalnızca enerji maliyeti ve işletme maliyetlerinde kayda değer bir azalma sağlanmakla kalınmayıp aynı zamanda insanların hissettiği sıcaklık da artış meydana gelir. Yenilenen ısıtma sistemi durumunda, bir önceki sisteme ve bina özelliklerine bağlı olarak tasarruf oranı normalde %30 ile %50 arasında değişir. Yeni binalarda sağlanan enerji maliyeti tasarrufu da dikkat çekicidir. Hava sıcaklığındaki 1 C ’lik bir azalmanın enerji tüketimini %6-7 arasında azalttığı herkesçe bilinen bir gerçektir. Sıcaklık yeni binalarda 2-4 C arasında azaltıldığı takdirde tasarruf miktarını hesaplamak kolaydır.

 

Sonuç: Enerjiden tasarruf edersiniz ve sıcaklık hissini geliştirirsiniz